Cięcie wodą

Usługa cięcia wodą w Lublinie 

Cięcie wodą polega na wykorzystaniu strumienia wody, o najwyższym, możliwym do osiągnięcia ciśnieniu, do precyzyjnego przecięcia dowolnego surowca. 

Cięcie wodą Lublin wykonywane jest przy zastosowaniu nowatorskiej technologii Water Jet. Jej zaletą jest możliwość obróbki wszelkiego rodzaju materiału takiego jak między innymi szkło, kamień, metal, drewno czy tworzywo sztuczne bez oddziaływania cieplnego. W zależności od stopnia twardości do przecinania materiału wykorzystuje się samą wodę bądź wodę wzbogaconą specjalnym środkiem ściernym, tak zwanym garnetem.

Cięcie wodą Lublin w technologii Water Jet umożliwia obróbkę materiałów o grubości nie pozwalającej na zastosowanie lasera czy plazmy. Technologia ta gwarantuje niezwykle precyzyjne wykonanie cięcia bez narażenia obrabianego surowca na uszkodzenia o charakterze mechanicznym w postaci wszelkiego rodzaju rys oraz mikropęknięć.

Obrabiane materiały charakteryzuje wysoka jakość ciętych krawędzi. Water Jet jest technologią przyjazną środowiskowi i zapewnia niezwykle błyskawiczną obróbkę. Można dzięki jej zastosowaniu wyciąć dowolne kształty z każdego surowca